Parapety

Parapety

Venkovní parapety AL tažené

Pro správné ošetření venkovní špalety okna doporučujeme zvážit výměnu venkovních parapetů.

Venkovní parapety dodáváme v hloubkách 50 - 400 mm a k jejich výrobě používáme tažený profil - jakostní kompozit AL, Mg, Si 0,5 F 22. Technologie výroby je velmi přesná a proto Vám můžeme garantovat sílu parapetu 1,5 - 2,6 mm tloušťky kovu.

Oproti obyčejným levným pozinkovaným parapetům, mají tažené zesílené výhodu především v síle materiálu - jsou velmi odolné proti deformaci, či jinému poškození. Venkovní parapety dodáváme standardně v 6 barevných provedeních. Více viz obrázek níže:

Vnitřní parapety PVC

Pro interiérové použití doporučujeme vnitřní plastové komůrkové parapety z PVC materiálů.

Parapety dodáváme na profilovém základu Deceuninck a Rehau, vrchní strana je pak potažena vysoce odolnou elastickou folií, která kryje nosný profil a zároveň chrání povrch před případným poškozením, či poškrábáním.

Vnitřní parapety jsme schopni dodat v hloubkách od 100 mm do 600 mm. Případné větší rozměry s námi prosím konzultujte. K vnitřním parapetům máme k dispozici i široký sortiment doplňkového příslušenství, jako například: podpěrné konzole, krycí plastové bočnice, úhlové spojky (pro konstrukci parapetů pod úhlem 45° či 135° - rohová okna).

Maximální délka vnitřního parapetu je 6000 mm. Větší délky je potřeba řešit přes tzv. spojky.

Vnitřní parapety DTD

V případě, že jste si nevybrali barvu v plastových komůrkových parapetech, doporučujeme zvážit parapety vnitřní dřevotřískové.

Základem dřevotřískového parapetu jsou tzv. POSTFORMING desky s přesahovým nosem směrem do interiéru. Jedná se o materiál velmi podobný např. kuchyňské pracovní desce. Povrch DTD parapetu je ošetřen ochranou folií s potiskem dřevodekoru.

Dřevotřískové parapety je možné dodat v hloubkách od 100 mm do 600 mm.